Zelená úsporám

Nová zelená úsporám je dotační titul pro snižování energetické náročnosti, který běží od roku 2015 a měl by běžet do roku 2020. Pro přiznání dotace je třeba mít zpracovaný projekt a odborný energetický posudek. U nás Vám tyto dvě části nabídneme pod jednou střechou. Na projekt a odborný posudek od nás dostanete navíc také dotaci.

Bojíte se, že dáte peníze za projekt a žádnou dotaci nezískáte? My Vám garantujeme, že Vám dotace bude přidělena. Jinak Vám peníze za projekt i odborný posudek vrátíme.

ZATEPLENÍ STÁVAJÍCÍHO RODINNÉHO DOMU

Zpracovali jsme již více než 100 úspěšných projektů zateplení pro Nová zelená úsporám. V rámci programu lze žádat o dotaci na zateplení obvodových stěn, výměnu oken, zateplení půdy či střechy, zateplení podlahy atd. Dotaci lze získat i při rekonstrukci, kdy se například část domu přistavuje, dělá se vestavba podkroví apod. Peníze se vyplácí na konci po předložených fakturách a dotace může činit nejvýše 50% z nákladů na zateplení.

Dotace se počítá dle metrů čtverečních jednotlivých opatření. Čím komplexnější je zateplení, tím vyšší částky za metr čtvereční dostanete. Obvyklá výše dotace na jeden dům je cca 150 000 – 400 000 Kč. Kromě dotace na zateplení dostanete i dotaci na projekt a odborný posudek s technickým dozorem 25 000 Kč, nebo max 15% z dotace na zateplení.

Zdarma Vám předběžně posoudíme Váš záměr a stanovíme orientační výši dotace. V případě zájmu Vám zpracujeme dotační analýzu s různými variantami řešení. Vybranou variantu Vám následně zpracujeme do projektu a odborného posudku a pomůžeme s žádostí z Nová zelená úsporám. Garantujeme zároveň, že Vaše žádost bude přijata a úspěšně schválena.

Na přání Vám zpracujeme i energetickou optimalizaci pro Vaší rekonstrukci.

Kontaktujte nás níže pro bezplatné posouzení Vašeho záměru.

STAVBA NOVÉHO RODINNÉHO DOMU V PASIVNÍM STANDARDU

Plánujete dům v pasivním standardu? Plánujete mít v domě vzduchotechniku s rekuperací? Pak máte možnost získat až 450 000 Kč dotaci z programu Nová zelená úsporám. Navíc získáte i 35 000 Kč příspěvek na odborný posudek, projekt, technický dozor a měření blower-door testem.

Máme zkušenosti s řadou úspěšných projektů v rámci Nová zelená úsporám. Dotace je poskytována v úrovni 300 000 Kč a 450 000 Kč. Pro bungalovy je obvykle dosažitelná nižší hranice. Pro patrové domy je dosažitelná i vyšší dotace.

Pro úspěšný návrh pasivního domu bez metody excesivního přidávání tepelné izolace je nutné projekt řešit jako pasivní již od fáze návrhu. Poradíme Vám jak vhodně optimalizovat okna, jaké zvolit skladby, jaké detaily jsou vhodné, kvalitní a ověřené, jak s orientací ke světovým stranám a jaké zvolit technické systémy vytápění a větrání s rekuperací.

Nevíte který zdroj tepla je pro Vás vhodný? Můžeme Vám zpracovat odhad provozních nákladů pro jednotlivé zdroje (např. plynový kotel, tepelné čerpadlo, krb s elektrokotlem apod.).

Program je vhodné řešit současně s projektem pro stavební povolení.

Máte-li zájem o projekt pasivního domu s dotací, kontaktujte nás prosím níže.

INSTALACE OBNOVITELNÝCH ZDROJŮ (rekuperace, fotovoltaika, fototermika apod.)

Pro stávající dům je možné získat příspěvek na instalaci fotovoltaických panelů, solárních (teplovodních) panelů, vzduchotechnické jednotky s rekuperaci nebo tepelného čerpadla. Na přání Vám zpracujeme odborný energetický posudek pro úspěšné přidělení dotace. Výše dotace pro jednotlivé zařízení je na stránkách Nová zelená úsporám.

ZATEPLENÍ STÁVAJÍCÍHO BYTOVÉHO DOMU V PRAZE

Pro společenství vlastníků, bytová družstva a jiné vlastníky bytových domů na území hl. m. Prahy je zde do roku 2020 příležitost jako dostat příspěvek na zateplení z programu Nová zelená úsporám. Požadavkem je, aby po revitalizaci budova splňovala energetickou třídu neobnovitelné primární energie C a lepší. Dotace se vyplácí na metr čtvereční provedeného opatření (například zateplení nebo měněných oken) a je tím vyšší, čím lepší třída je dosažena. Další bonifikaci mají památkově chráněné budovy, které dostanou o 30% vyšší dotaci.

Pro více informací nás kontaktujte níže.

ZATEPLENÍ STÁVAJÍCÍHO BYTOVÉHO DOMU MIMO PRAHU

V případě mimopražských bytových domů existuje dotační program IROP na zateplení a rekonstrukce technického zařízení domů. Podrobnosti naleznete v sekci dotace.

STAVBA NOVÉHO BYTOVÉHO DOMU V PASIVNÍM STANDARDU

Plánujete stavbu bytového domu v pasivním energetickém standardu. Kontaktujte nás a my Vám zpracujeme možnosti získání dotace na Váš projekt.

Chcete zpracovat novou zelenou úsporám?