Projekty domů

Co Vám můžeme nabídnout

Chcete stavět dům? Chcete postavit či rozšířit výrobní závod, stát se developerem a změnit Vaše pozemky ve stavební parcely. Nebo jen chcete jen modernizovat a či zateplit Váš stávající dům. Pak Vám můžeme nabídnout více než 20 let zkušeností s projekčními pracemi pro pozemní stavby. Zabýváme se komplexní projekční a inženýrskou činností. Od fáze studie po prováděcí dokumentaci.

Jsme schopni Vám ve spolupráci s partnery zajistit projekční práce pro velké průmyslové stavby, ale i projekty rodinných domů a jiných menších staveb. Naše hlavní činnost jsou individuální projekty rodinných domů, ale můžeme Vám nabídnout mnohem více.

V čem jsou naše projekty jiné

Zpracování průkazu energetické náročnosti (energetický štítek budovy) ukládá zákon v následujících případech:

  • Individualita pro každý projekt. Žádný investor, lokalita a podmínky nejsou stejné. Na rozdíl od typových projektů rodinných domů, Vám Váš rodinný ům navrhneme na míru za cenu odpovídající typovému rodinnému domu.
  • Zkušenosti za více než dvacet let v oboru. Ale i neustálé učení se novým věcem tak, abychom Vám dokázali navrhnout dům v souladu s moderními požadavky, konstrukcemi a materiály.
  • Komplexnost projektů Vám usnadní spoustu stresu. Bohužel je dnes byrokratická zátěž čím dál složitější. Zajistíme Vám tedy nejen projektovou dokumentaci, ale vyřídíme vše potřebné pro stavební povolení.

Druhy projektů

Projekty rodinných domů

S více než 400 realizovanými stavbami patříme mezi největší projekční kanceláře na Plzeňsku. Na rozdíl od typových projektů s Vámi řešíme každý dům individuálně.

V rámci projektu rodinného domu Vám zpracujeme ověření možnosti Vaší stavby a to: možnosti připojení na technickou infrastrukturu (vodovod, kanalizace, elektřina apod.) a možnost výstavby vzhledem k územnímu plánu. Následně Váš pozemek geodeticky zaměříme a zpracujeme s Vámi architektonickou studii. Po jejím schválení přistoupíme ke konstrukčnímu a technickému návrhu domu. Protože se zaměřujeme na energetiku, můžeme Vám nabídnout i optimalizaci vzhledem k nákladům na energie, návrh v pasivním standardu či jinou dotaci z nová zelená úsporám. Současně za Vás obešleme všechny dotčené orgány státní správy a provozovatelů sítí a vyřídíme Vám vše potřebné pro stavební povolení

Projekty pasivních domů

Vyšším standardem moderního rodinného domu je pasivní dům. Ten Vám zajistí nejen kvalitní vnitřní prostředí, ale i velmi nízké provozní náklady. Máme zkušenost jak s projekcí tak s realizací těchto specifických staveb. Během návrhu se spolu s Vámi budeme snažit Vše optimalizovat tak, abychom dosáhli pasivního standardu.

Protože současně zpracováváme i energetické audity, můžeme Vám nabídnout na pasivní dům dotaci z programu Nová zelená úsporám a to až 485 000 Kč.

Rekonstrukce

Častým typem projektů jsou celkové revitalizace a rodinných domů, ale i rekonstrukce a nástavby bytových domů a dalších staveb. Vzhledem k kvalitnímu technickému vybavení Vám jsme schopni stávající stavbu přesně zaměřit, díky zkušenostem výstavbou posledních dekád i odhalit obvyklé poruchy a rizika, spjatá s daným typem stavby . Rekonstrukce rodinných domů jsou zpravidla spojené se zateplením, pro které Vám obvykle zařídíme i dotaci z programu Nová zelená úsporám, které Vám pokryje část nákladů na rekonstrukce. Nejvýše jsme pro rekonstrukci rodinného domu zajistili našemu klientovi dotaci ve výši 670 000 Kč.

Developerské projekty a lokality

Máte-li větší pozemek, na němž byste rádi realizovali svůj podnikatelský záměr, obraťte se na nás. Váš pozemek připravíme jako lokalitu pro výstavbu rodinných domů, bytových domů nebo jiného objektu. Díky zkušenostem Vám jsme schopni ihned v úvodu udělat finanční rozvahu a Vy se můžete rozhodnout který způsob zástavby je pro Vás nejvýhodnější. Zpracujeme Vám i dopravní napojení a prodloužení technické infrastruktury jako vodovodního řádu, kanalizace apod.

Projekty průmyslových hal

Spolu s partnery Vám můžeme nabídnout službu generálního projektanta pro výstavbu, přístavby či rekonstrukce průmyslových hal. Po celé České Republice jsme projektovali již více než dvě desítky hal do velikosti až 14 000 m2. Pro stávající haly a průmyslové provozy Vám můžeme zpracovat projekt energetických úspor, energetický audit a možnost získání některé z dotací na snížení energetické náročnosti v průmyslu.

Projekty bytových, administrativních, sportovních a komerčních budov

V našich referencích naleznete příklady staveb, které jsme za 20 let praxe úspěšně naprojektovali. Splnění náročných požadavků na technickou kvalitu, proveditelnost a ekonomii těchto staveb je výrazné know-how, které Vám můžeme nabídnout.

Chcete zpracovat vlastní projekt?